Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Парламентський комітет ПЕК наполягає на реформі регулятора, – Домбровський

Парламентський комітет ПЕК наполягає на реформі регулятора, – Домбровський

29.03.2016
| Коментарі

Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки наполягає на ухваленні в першому читанні законопроекту №2966-д «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг». Про це під час виїздних слухань повідомив в.о. Голови Комітету Олександр Домбровський.

«В зал повернуто законопроект про незалежний регулятор. Я сподіваюся, що незважаючи на політичну кризу, що є в Парламенті та уряді, нам як профільному комітету вдасться в доброму сенсі пролобіювати цей законопроект, щоб ми прийняли його в першому читанні. І ви знаєте, що уряд зареєстрував законопроект про ринок електроенергії, який ми в цю середу розглядатимемо на засіданні комітету для того, щоб можна було обговорити, вивести в зал і прийняти його в першому читанні.

Чому це важливо? У нас нагативні тенденції в енергетиці наростають швидкими темпами… Фактично, загальна заборгованість тільки на ринку електричної енергії досягнула 28 млрд грн між генерацією і споживачами. І ця тенденція з наростання дебіторської та кредиторської заборгованості, як сніжний ком, — вона продовжується» — сказав Домбровський.

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік під час комітетських слухань також наголосив на важливості створення в Україні сильного регулятора.

«Безперечно, нам потрібен сильний регулятор. Більше того, наголошу, що нові закони при ринок газу та ринок електричної енергії в першу чергу орієнтовані на те, щоб кожен споживач міг зрозуміти, як формуються тарифи,» — сказав Олександр Светелік.

Гостру суспільну потребу в реформуванні регулятора та захисті споживачів під час комітетських слухань відзначив також Заступник голови громадської ради Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Олексій Кучеренко.

 «Створення незалежного регулятора та інституціоналізація споживача це глобальніша, найперша потреба… Я вас попереджаю, що ті політичні сили, з якими я особисто працюю будуть як ключову умову ставити для проходження законопроекту про НКРЕКП, щоб там був розділ присвячений омбудсмену, да буде чітко прописано, як він буде брати участь у всіх процесах,» — сказав Олексій Кучеренко.

Підсумовуючи, Олександр Домбровський наголосив, що законопроект №2966-д про створення в Україні незалежного регулятора заслуговує особливої уваги, та мусить бути ухвалений в першому читанні, з можливістю доопрацювання до другого читання.

За інформацією: ua-energy.org

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit