Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Питання енергетичної реформи в Україні Олександр Домбровський обговорив із послом Австрії

Питання енергетичної реформи в Україні Олександр Домбровський обговорив із послом Австрії

09.02.2017
| Коментарі

В.о. Голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський   зустрівся із Надзвичайним та Повноважним послом Австрії в Україні пані Герміне Поппеллер, спеціальним уповноваженим Головуючого ОБСЄ у 2017 році з питань врегулювання конфлікту у Придністров’ї паном Вольфом Дітріхом Хаймом та очільником Управління з питань Східної Європи та Кавказу Федерального міністерства європейських, інтеграційних та закордонних справ Австрії пані Катаріною Візер.  Головною темою розмови стали питання щодо реформування енергетики в Україні та пов’язані із ними законотворчі процеси.

16487285_1260425977327528_8120912424395671221_o На своїй сторінці у Фейсбук паламентарій подякував представникам Австрії за цікаву та змістовну зустріч та прокоментував хід розмови:

Я поділився з нашими європейськими партнерами інформацією про хід енергетичних реформ в Україні. Зокрема, про те, що
Верховна Рада України ухвалила дуже важливі для української енергетики рішення:

• Закон України «Про ринок природного газу», який був прийнятий у квітні 2015 року та дозволив позбутися монополії на газовому ринку України.
• Закон про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, який був прийнятий у вересні 2016 року.
• Прийняття проекту Закону про ринок електричної енергії України у першому читанні (реєстр. №4493).
Наступним важливим завданням є ухвалення у другому читанні проекту Закону «Про ринок електричної енергії України».

Австрійські колеги цікавилися ходом реформ у газовому секторі України. Ще декілька років тому Україна споживала понад 50 млрд м3 природнього газу, а у 2016 році ця цифра знизилась до позначки у 32,4 млрд м3. За 3 останніх опалювальних періоди споживання газу населенням, бюджетними установами та підприємствами теплокомуненерго скоротилося на 7,2 млрд м3 завдяки газозаміщенню та енергоефективним заходам. У 2016 році Україна припинила імпортувати природний газ з Російської Федерації та вже більше року обходиться власним видобутком та реверсними поставками з країн ЄС. У 2016 році в Україні видобуто майже 20 млрд м3. Нашим завданням є збільшити видобування природного газу до 27 млрд м3 газу до 2020 року.

Говорили й про те, що у 2019 році закінчується контракт на транзит російського газу до країн західної Європи територією України, і українська сторона сподівається на підтримку наших західних партнерів в цьому питанні, адже наша країна показала себе надійним партнером Європи з транзиту природного газу.

На зустрічі йшлося також і про прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні», адже його ухвалення є дуже важливим для впровадження європейських стандартів фінансової звітності, подолання корупції та створення ефективного конкурентного середовища.

Україна поступово готує свою електроенергетичну систему до інтеграції з європейською енергетичною інфраструктурою. В планах України — збільшити експорт української електроенергії до країн Європейського Союзу.

Обговорювали й питання енергоефективності, яка є критично важливою для розвитку української економіки. Так, енергоємність української економіки дуже висока за міжнародними стандартами. Якби ми використовували енергію так само ефективно, як, наприклад Польща, а тим більше Австрія, то використовуючи поточні обсяги споживання енергії, ВВП України могло б зрости в декілька разів. Тому енергоефективність, беззаперечно, є одним із пріоритетів енергетичної політики. До 2020 року Україна має досягти 11% частки енергії, отриманої із відновлювальних джерел, в кінцевому енергоспоживанні. Тому особливе значення має продовження законодавчого забезпечення стимулювання виробництва теплової та електричної енергії з відновлювальних джерел. Як в.о. Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки я на цьому наголошую.

Зміни в українській енергетиці відбуваються доволі швидко, але складно.
Всі ці позитивні зрушення, які відбулися в українській енергетиці, стали можливими й завдяки підтримці наших партнерів з Європейського Союзу. Ми дуже вдячні за таку підтримку та сподіваємося на подальшу співпрацю.

Дуже важливо, що пані посол підкреслила необхідність співпраці України і Австрії у сфері енергоефективності, адже Австрія має величезний досвід у питаннях енергоефективності та енергозбереження. Крім того, пані Герміне Поппеллер повідомила про можливість організації візиту австрійських парламентаріїв до українських колег. Сподіваюсь, що така зустріч буде конструктивною та плідною.

16602553_1260425957327530_4010517464649203681_o

16463520_1260425933994199_1621588923001953776_o

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit