Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Побачила світ книга Олександра Домбровського «Україна на розломі цивілізацій»

Побачила світ книга Олександра Домбровського «Україна на розломі цивілізацій»

27.06.2017
| Коментарі

Вийшла з друку книга народного депутата України Олександра Домбровського «Україна на розломі цивілізацій». У вступному слові до видання Надзвичайний і Повноважний Посол України Олександр Чалий зазначає: «Книга… якнайточніше відображає концепцію, що в умовах глобалізації Україна та світ потребують нового мислення, розробки сучасних підходів і принципів для розуміння і реагування на глобальні виклики та загрози».

19424364_1390216831066799_8594707172870699543_n (1)Нарешті, отримав із друкарні свою книгу «Україна на розломі цивілізацій». Власне, над нею я працював майже сім років. На разі, публікую лише вступ, щоби було зрозуміло, про що ця книга, для кого, кому присвячується.

Дякую всім, хто був, залишається і надалі буде разом з Україною — інтелектуально і духовно!

Україна – на перетині цивілізаційних шляхів… Україна – розіп’ята на хресті історичних протиріч… А що після ХРЕСТА? Вознесіння, сходження – ВОСКРЕСІННЯ! Бог дав людині найвище право – право вибору, а, значить, — право ДІЯТИ. Від дій кожного з нас залежить не тільки власна доля, а й доля країни – нашої УКРАЇНИ.

Природно, що після століть міжусобиць, братовбивств, бездержавності, системних утисків духовності й культури, брутального приниження національної честі та гідності, нам усім потрібно починати нове життя із найважливішого – самоствердження, яке неможливе без самопізнання і самовдосконалення.

«Україна на розломі цивілізацій» — ця назва відображає долю нашої держави протягом кількох століть. Україна приречена стояти на межі культур і геополітичних систем, виборювати свою ідентичність і незалежність у тривалих цивілізаційних конфліктах, доводити всьому світові, що українство здатне збудувати і відстояти власну державність. Зрозуміти феномен України неможливо, беручи до уваги лише фактографію політичної історії чи розмаїття економічних процесів. Для повного усвідомлення необхідне глибинне розуміння духовних засад нашого народу – саме тому так багато уваги приділяється питанням ментальності та вірувань, історичних традицій та моральних принципів. Кожна зі статей, які складають цю книгу, розглядає окремий аспект політичного чи економічного сьогодення – аналіз наявної ситуації з прицілом на майбутнє. Намагаючись зрозуміти минуле України – з усіма його втратами і здобутками, поразками і перемогами, усвідомити роль сусідніх держав – традиційно прагматичних у досягненні власних цілей, ми вибудовуємо прогноз на близьку та далеку перспективу, формулюємо бачення того, що саме і з чиєю допомогою творимо для наступних поколінь українців.

Деякі з прогнозів, сформульованих у ранніх статтях, вже стали реальністю – не завжди наша держава була готова до того, що це станеться так скоро. Але чи був готовий до цього і весь світ?

Долею судилося Україні стояти на роздоріжжі світів, цивілізацій, культур і релігій. Зрозуміти сенс сьогодення крізь призму минулого і сформувати план дій на майбутнє – з урахуванням всіх мінливих рис геополітичного процесу – чи не єдиний шанс нашої держави на збереження і розвиток.

Є книги, які пишуться на одному диханні – за тиждень чи за місяць. Ця книга – не з таких. Вона вибудовувалася кілька років і є «наростаючим підсумком» роздумів і справ. Акумулюючи проміжні результати, з усіма їхніми плюсами та мінусами, які стали очевидними лише зараз, ми здійснили спробу безперервного аналізу – різнобічного, але глибокого.

Будь-яка книга сама по собі не є самодостатнім твором, вона варта чогось лише у відкритому діалозі з читачем, який опонує та доповнює, дискутує та пропонує власне бачення піднятих питань. Саме тому я вважаю за потрібне продовжити діалог, розпочатий цією книгою, і в майбутньому. А зараз щиро дякую за те, що Ви взяли в руки цю книгу і почали читати…

Я щасливий з того, що в період написання цієї книги мав величезну гордість і задоволення працювати разом із моїм науковим учителем академіком Пахомовим Юрієм Миколайовичем в інституті Світової економіки, де свого часу під його керівництвом я захищав кандидатську дисертацію. Юрій Миколайович — людина неординарна, великий вчений. Людина зі своєю правдою, своєю позицією і своєю дивовижною науковою фундаментальністю. Ми багато дискутували. Я захоплювався його нелінійним аналізом історичних і економічних процесів у минулому і в сьогоденні. Наші дискусії іноді були занадто гарячими. Я часом не погоджувався з його висновками, але його вміння піднятись високо над історичними процесами, побачити тектонічні цивілізаційні зсуви в сучасному світі, або спрогнозувати їх на близьке майбутнє, дуже багато чому мене навчило. Моя велика вдячність і світла пам’ять Вам, учителю…

Несправедливо буде не згадати й моїх близьких друзів, яких, на жаль, сьогодні вже немає серед нас. Але на різних етапах мого життя, вони були поряд: Олександр Разумков, Олександр Зінченко, Володимир Поляченко, Володимир Полохало, Євген Камінський. Думаю, що частинка їхньої земної духовної та інтелектуальної енергії також є на сторінках цієї книги. Я вдячний вам, друзі, за наші дискусії про місце України у світі, про честь і гордість українців, про минуле і майбутнє. Без вас Україна інтелектуально, політично й духовно осиротіла…

З великою повагою
Олександр Домбровський

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit