Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи «При реформуванні системи енергозабезпечення передусім необхідно думати про населення», — Олександр Домбровський

«При реформуванні системи енергозабезпечення передусім необхідно думати про населення», — Олександр Домбровський

29.03.2016
| Заходи

 28 березня Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки провів виїзні Комітетські слухання (на базі ТЕЦ-5 ПАТ «Київенерго»)  на тему: «Про стан та перспективи енергозабезпечення столиці. Тарифна політика у сфері енергетики та комунальних послуг»

До участі у слуханнях долучилися народні депутати України, представники органів влади України, Київської міської державної адміністрації, Київської міської ради, підприємств, установ, організацій енергетичної галузі, громадських організацій, експерти в галузі енергетики тощо.

Учасники заходу детально познайомилися із системою централізованого тепло- та електропостачання української столиці, побачили на власні очі, як працює одна з найбільших теплоелектроцентралей в Україні.

Під час свого виступу перший заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський закликав провідних енергетиків та політичних діячів до фахової дискусії:

—         Мені дуже хотілося б, щоб ми перейшли від політики до економіки. Адже популізм та політичні спекуляції заважають знайти правильну економічну модель розвитку енергетичної галузі та ЖКГ.

Парламентарій вважає, що однією із найгостріших проблем галузі є зростання неплатежів:

—         Загальна заборгованість по розрахунках за електроенергію в Україні станом на сьогодні складає 28 млрд грн. НКРЕКП повинно забезпечити формування виваженої тарифної політики.

Народний депутат України також стурбований зношеністю основних засобів підприємств з тепло- та енергозабезпечення:

—         Понад 60% основних засобів ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 ПАТ «Київенерго» вичерпали  свій нормативний ресурс експлуатації та потребують заміни. Аналогічна ситуація спостерігається у всіх інших підприємствах галузі. Для оновлення основних фондів лише підприємств ПАТ «Київенерго» необхідно інвестувати 600 млн дол США. 

Олександр Домбровський повідомив стейкхолдерам енергетичної сфери, що 30 березня на  засіданні енергетичного Комітету розглядатиметься проект Закону «Про ринок електричної енергії України» (№4196, КМУ). Нардеп запросив фахівців долучитися до активної роботи над цим надзвичайно важливим нормативно-правовим актом.

Олександр Домбровський акцентував увагу енергетичної спільноти на ключовому принципі подальшої роботи:

—         Ми не повинні забувати, для чого існує система централізованого тепло- та електропостачання. При реформуванні даної системи, перш за все, необхідно думати про населення як кінцевих споживачів».

Учасники Комітетських слухань вважають ситуацію в енергозабезпеченні м. Києва складною: вона викликана зростанням неплатежів, взаємною заборгованістю між суб’єктами господарювання, незбалансованою тарифною політикою на енергоносії, недосконалою нормативно-правовою базою, що регламентує діяльність підприємств з енергопостачання.

Розглянувши питання щодо сучасного стану, проблем функціонування та перспектив розвитку підприємств з енергозабезпечення м. Києва, а також  тарифну політику у сферах енергетики та комунальних послуг, ознайомившись з роботою енергогенеруючих потужностей Київської ТЕЦ-5, учасники Комітетських слухань надали свої пропозиції до рекомендацій.

Довідка. ТЕЦ-5 ПАТ «Київенерго» — одна з найбільших теплоелектроцентралей в Україні.

  • 1971 рік- початок роботи
  • 4  енергетичних блоки
  • 5  водогрійних котлів
  • 700 МВт — встановлена електрична потужність
  • 1874 Гкал /год — встановлена теплова потужність

Публічне акціонерне товариство «Київенерго»  є виконавцем послуг з електро- та теплопостачання для споживачів міста Києва.


 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit