Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи У Лядові Олександру Домбровському дякували за врятовану святиню

У Лядові Олександру Домбровському дякували за врятовану святиню

20.09.2012
| Заходи

Вже наступного року наш Подільський Афон – Лядавський монастир відзначатиме своє 1000-ліття!  А минулого вівторка біля підніжжя скельного храму на  березі Дністра зібрались  кілька тисяч паломників  на  велике престольне свято – Усікновення Глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господня Іоанна. Серед почесних  гостей свята та православного ярмарку в Лядаві був і  депутат обласної ради Олександр Домбровський, якому Владика Симеон  від імені всієї громади Вінниччини подякував за допомогу і сприяння в порятунку цього дива природи, історії та віри!

— Сьогодні ми стоїмо на порозі великого і славного ювілею  — за крок до тисячоліття Усікновенського Лядавського монастиря,  – заявив під час урочистостей  Архієпископ Вінницький та Могилів-Подільський Владика Симеон.  – За останні роки тут вже багато зроблено і головне, що відновилося духовне життя! Дякуючи Олександру Георгійовичу, як губернатору, людині світлій, добрій та дійсно віруючій  нам було передано землю й будівлі, проведено багато робіт із відновлення монастиря, прокладено дорогу. А головне  врятовано надію на відродження цієї святині — найдавнішого в Україні скельного монастиря! Тому дякуємо Вам за труди, увагу  і  безпосередню турботу!  Я називаю Олександра Георгійовича земним покровителем Лядавського монастиря. Водночас, користуючись нагодою хочу сьогодні звернутись до всіх людей доброї волі та щедрого серця… Допоможіть нам до ювілею монастиря відбудувати два головних храми монастиря —   Усікновення глави Іоана Предтечі та святої Параскеви, що були зруйновані в смутні часи історії. Адже це не просто церковна архітектурна спадщина – це історичний скарб нашої подільської землі та всього українського народу!

В свою чергу,  Олександр Домбровський, який часто відвідує святиню із членами своєї родини, привітав усіх паломників та учасників третього православного ярмарку в Лядаві поблизу Могилева-Подільського:

— Я сьогодні приїхав сюди, щоб  помолитися разом із вами, привітати всіх прихожан і особисто настоятеля отця Антонія… Бо саме дякуючи йому, за останні роки наш тисячолітній монастир динамічно відбудовується і повертає собі славу Подільського Афону, — вважає Олександр Домбровський. – Буду відвертим — мені дуже приємно, що започаткована мною і моєю командою справа по  відродженню Лядавського монастиря нині в надійних руках! Я часто тут буваю із родиною і кожного чергового приїзду бачу, як святиня постає все кращою і величнішою…  Це великий труд і героїчна праця, за яку хочу сказати  спасибі отцю Антонію, Владиці Симеону і тисячам віруючих та жертвуючих на Лядавський монастир людей по всій Україні. Бо лише тут  – в стінах  нашого Афону відчуваєш всю його силу, світлу енергію та святість!

Так 11 вересня православна Вінниччина та прочани із багатьох областей України святкували на півдні нашої області велике релігійне свято. Окрім ярмарку, на українському березі Дністра в цей день можна було почути  виступів творчих колективів,  піднятись крутими східцями до монастиря чи в чудовому куточку Поділля доторкнутись душею і серцем до тисячолітньої історії рідного краю.

Лядавський монастир,  згідно  з переказами, був заснований  ще у ХІ столітті преподобним Антонієм Печерським, який 1013 року йшов через ці мальовничі подільські краї Надністрянщини зі Святої гори Афон. Серцем Лядавського монастиря вважається печера-келія, яку у вапняковій скелі видовбав Антипа, який був  родом з Любеча на Чернігівщині. Це уже була третя вирубана у камені печера майбутнього великого сподвижника віри Христової, який згодом заснував Києво-Печерську лавру і його стали називати преподобним Антонієм Печерським. Кажуть, преподобний своїми руками вирубав п’ять печер, але тільки дві діючі — на Афоні і тут, у Лядаві на Вінниччині.

Довідка

Лядавський Усікновенський скельний чоловічий монастир знаходиться на лівому березі Дністра, на кордоні з Молдовою. Неподалік у Дністер впадає маленька річка Лядава, поряд з якою розташоване село з однойменною назвою.

Історики називають Лядавську обитель дивним пам’ятником загадкового минулого, і відзначають його духовну і культурну значимість протягом більш ніж 1000-річної історії Православ’я на нашій землі.

За довгі роки існування монастир було зруйновано, а відродження його почалося у 1998 році з приходом братії з Почаївської Лаври. Їх поява стала немов знаменням, воскресінням майже через десять століть діянь Преподобного. Ігуменом монастиря був призначений ієромонах Антоній.

Сьогодні тут, на Лядавській горі, як і тисячу років тому, чисте, п’янке повітря, тиша, спокій, і те, що не піддається визначенню у словах – благодать і намоленність. Тут люди задовольняють свої духовні запити через роботу і молитву, отримують душевний спокій, спілкуючись  з Господом.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit