Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, розроблені за участю Олександра Домбровського

У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, розроблені за участю Олександра Домбровського

У четвер, 3 вересня, у Верховній Раді України зареєстровано два законопроекти, розроблені за участі першого заступника голови парламентського комітету  з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки  Олександра Домбровського.

Так, за номером 3027 зареєстровано Проект Закону про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо встановлення ставок рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин в умовах дії угоди про розподіл продукції Коментуючи  мету цього документу,  Олександр Домбровський зазначив:  «Розробка і прийняття законопроекту обумовлені необхідністю формування незалежності України від закордонних енергоносіїв, зокрема поставок газу та нафти із Російської Федерації, та підвищення власних обсягів внутрішнього видобутку, що є можливим насамперед шляхом створення умов для залучення інвесторів до видобувної галузі».

У пояснювальній записці до законопроекту, зокрема йдеться: «На сьогоднішній день, враховуючи політико-економічні умови ведення підприємницької діяльності на Україні, одним із найбільш привабливих та ефективних механізмів залучення інвестицій у газовидобувну галузь є укладення угод про розподіл продукції. Водночас основною перепоною для укладення таких угод є вкрай несприятливий фіскальний режим газовидобувної галузі. Враховуючи те, що такі угоди передбачають передачу значної частини (50-70%) видобутого обсягу вуглеводнів безпосередньо у власність держави, як сторони такої угоди, покладення на інвестора додаткового тягаря у вигляді необхідності сплати рентної плати за користування корисними копалинами у значному розмірі робить цей організаційно-правовий механізм неприйнятним для інвесторів. Прийняття законопроекту, в свою чергу, дозволить встановити такі ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин в умовах дії угоди про розподіл продукції, які сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в державі, створять можливості для залучення іноземних інвестицій, зміцнення довіри інвесторів, а також позитивно вплинуть на розвиток видобувної галузі в цілому».

За номером 3026 зареєстровано  Проект Закону про внесення змін до статті 256-1 Податкового кодексу України щодо рентної плати за транспортування нафти магістральними нафтопроводами. Мета даного  законопроекту полягає у встановленні економічно доцільних ставок рентної плати за транспортування нафти магістральними нафтопроводами для споживачів України. При цьому ставка рентної плати за транспортування однієї тонни нафти магістральними нафтопроводами для споживачів України не повинна перевищувати 10 відсотків вартості транспортування такої нафти, встановленої Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Прийняття законопроекту дозволить створити умови для затвердження економічно обґрунтованих тарифів на послуги з транспортування нафти магістральними нафтопроводами для споживачів України та забезпечити беззбитковість внутрішніх напрямків транспортування нафти.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit