Вінницю недарма стали називати столицею Web-дизайну. Цього року в нашому місті відбувся конкурсу із Web-дизайну та комп’ютерної графіки серед студентів та школярів. Другий рік поспіль він має статус міжнародного. Так, цього року на конкурс було подано понад 850 робіт з двадцяти країн світу: Великобританії, США, Чилі, Індонезії, В’єтнаму, Ірану, Канади, Нової Зеландії, Індії, Китаю, Португалії, Чехії, Польщі, Казахстану, Башкортостану, Татарстану, Молдови, Білорусі, Росії, України.Переможці першого туру конкурсу стали учасниками завершального туру, який відбувся 11 травня 2012 року на трьох майданчиках у Вінниці.
Організаторами конкурсу виступили Вінницький національний технічний університет, управління у справах сім’ї та молоді ОДА, обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників, Вінницький міський палац дітей та юнацтва, Донецький обласний палац дитячої та юнацької творчості, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти Вінниччини, Західно-Казахстанський інженерно-технологічний університет.
Конкурс уже традиційно пройшов під патронатом Олександра Домбровського та очолюваного ним Інституту Глобальних Трансформацій. До речі, всі призи 54 переможцям другого туру інтелектуальних змагань (у 9 номінаціях) були надані Олександром Георгійовичем. Олександр Домбровський, який був випускником Вінницького національного технічного університету, протягом багатьох років підтримує проекти цього закладу. Восени цього року під його патронатом у ВНТУ пройде півфінал світу з програмування серед студентів – 10 грантів для нагородження найталановитіших студентів надає Олександр Георгійович.
А Х Міжнародний конкурс із Web-дизайну та комп’ютерної графіки цього року підтримав також Фонд Петра Порошенка. Серед спонсорів були й переможці перших конкурсів із Web-дизайну, колишні випускники ВНТУ, а нині – успішні вінницькі бізнесмени.
Про мету і завдання конкурсу під час урочистої церемонії нагородження переможців розповів проректор вишу Олександр Романюк:
— Українське суспільство перебуває в перехідному періоді, який характеризується суттєвими трансформаційними процесами. За цих умов особливого значення набуває потреба підтримки талановитої та обдарованої молоді, яка стане основною рушійною силою для перетворення України на успішну країну. В Україні немає необдарованих дітей. І важливо визначити, в якому напрямку обдарована та чи інша молода людина, й правильно її спрямувати. Це стосується й конкурсантів з інших країн. Саме в цьому і полягає соціальна значимість конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки. Мета конкурсу – підвищення рівня знань, умінь та навичок серед студентів і учнів в галузі Інтернет-технологій та комп’ютерної графіки та анімації.; підвищення інформаційної культури суспільства; привернення уваги державних, громадських і комерційних організацій до проблем розвитку інформаційних технологій і використання їх можливостей як реального та ефективного інструмента соціально-економічних перетворень, професійної роботи, творчості, відпочинку;
За словами членів журі конкурсу (а це – понад 40 суддів з різних країн), учасники продемонстрували неабияку майстерність, оскільки їх роботи передбачали гармонійне поєднання тексту, графіки, кольору, звуку та програмування – веб-дизайн та комп’ютерна графіка поєднує традиційне мистецтво з технічними навичками. Веб-дизайнер не тільки розробник, а й художник, який розуміє значення зображення та інших візуальних елементів.
Конкурсанти змагалися у 9-ти напрямках:
Краще інформаційне наповнення сайта
Краща графічна реалізація сайта
Краща програмна реалізація.сайта
Краща GIF-анімація
Краща Flash-анімація
Краща 3D-анімація.
Краща 2D растрова графіка
Краща 2D векторна графіка
Краща 3D-графіка.
Студенти подали 265 роботи, учні — 527, студенти коледжів і ПТУ — 64. А наймолодшим учасником конкурсу став шестирічний Богдан Пойда, вихованець вінницького дитячого садочку «Дзвіночок».
Про популярність конкурсу свідчить ще й те, що його сайт відвідало понад 37000 відвідувачів.
За підсумками конкурсу, найбільше переможців підготували: Вінницький національний технічний університет, Донецький обласний палац дитячої та юнацької творчості, Сибірський федеральний університет.
Загалом, за час існування конкурсу на нього було подано близько 4000 робіт.