Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Блог USAID — стратегічний партнер України

USAID — стратегічний партнер України

11.05.2017
| Блог

Сьогодні Україна відзначає 25-у річницю співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку.

United States Agency for International Development (USAID) — незалежне агентство федерального уряду США, яке відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам.

У 1992 р. між нашою країною та USAID було укладено двосторонню угоду про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво, її мета — сприяти реалізації економічного, політичного та суспільного потенціалу України.18402282_1379671735402951_3455347045324682152_oЗа 25 років Україна спільно з USAID успішно реалізувала чимало ініціатив у сферах демократії та врядування, економічного зростання та охорони здоров’я.

Я добре знайомий з роботою Агентства США з міжнародного розвитку, адже ще у 2004 році, будучи Вінницьким міським головою, в офісі USAID в США ми обговорювали проекти для Вінниці та області.

У співпраці з широким колом партнерів, USAID допомогло становленню потужних незалежних ЗМІ в Україні, формуванню активного громадянського суспільства та ширшого підприємницького класу. За сприяння Агентства 1,8 млн громадян України отримали державні акти на володіння земельними ділянками, було створено мережу правової допомоги цим новим приватним землевласникам, надавалася підтримка найменш захищеним суспільним групам – молоді, людям поважного віку та людям із інвалідністю. USAID було і залишається в авангарді боротьби проти туберкульозу та ВІЛ/СНІД, за поліпшення материнського та дитячого здоров’я. Не менш важливими є окремі ініціативи USAID, спрямовані на допомогу у протидії корупції та транскордонній торгівлі людьми. Агентство до сьогодні продовжує свою роботу, спрямовану на поліпшення бізнес-клімату та залучення іноземних інвестицій, сприяючи Україні в ліквідації зайвих нормативно-правових обмежень для підприємництва; надається підтримка у реформуванні пенсійної системи, розвитку фінансового сектору та підвищенні енергоефективності економіки, що має знизити залежність України від імпорту енергоносіїв. Дуже важливо, що USAID дає технічну та експертну підтримку під час розробки різних нормативно-правових актів України. Зокрема, нині реалізуються наступні проекти в сфері енергетики:

• Муніципальна енергетична реформа в Україні (MERP);
• Ініціатива з протидії корупції та забезпечення фіскальної прозорості енергетичного сектору (проект «Прозора енергетика»);
• Ініціатива з протидії корупції та забезпечення фіскальної прозорості енергетичного сектору (проект «Прозора енергетика»);
• Розвиток потенціалу для реформування енергетики: використання досвіду Словаччини в Україні;
• Допомога Міністерству енергетики та вугільної промисловості України у забезпеченні діяльності нового оператора газотранспортної системи.
Агентство США з міжнародного розвитку – це стратегічний партнер України у побудові більш стабільної, демократичної та заможної країни для всіх її громадян.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit