Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти Верховна Рада дала «зелене світло» індустріальним паркам

Верховна Рада дала «зелене світло» індустріальним паркам

Сьогодні, 2 червня, Веховна Рада України прийняла за основу (259 голосами) Законопроект №2844  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  (щодо зняття регуляторних бар’єрів для розвитку мережі індустріальних парків в Україні).

Один із авторів Законопроекту, перший заступник голови   парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, Олександр Домбровський так прокоментував необхідність та своєчасність прийняття цього Закону:

—  По-перше, даний Законопроект спрямований на формування через залучення приватних інвесторів сучасної індустріальної та інноваційної інфраструктури в Україні, яка відповідатиме вимогам закордонних та українських інвесторів для розміщення виробничих підприємств і науково‐дослідницьких центрів. По-друге, у прийнятому парламентом  Законі «Про індустріальні парки» під час практичної реалізації виявилася низка недосконалих норм, і, як наслідок, з того часу  в Україні лише декілька індустріальних парків знаходяться на стадії облаштування, а переважна більшість —  взагалі не функціонує. Чому так сталося? У Законі є певні регуляторні бар’єри щодо розвитку мережі індустріальних парків. Зокрема, це — ускладнена та значно обмежена в часі процедура відбору керуючої компанії, відсутність чітких норм щодо передачі ініціатором індустріального парку чи керуючою компанією в оренду учасникам індустріального парку об’єктів нерухомого майна і т.і.  Нашим Законопроектом пропонується збільшення обсягу   державних  преференцій  для керуючих компаній в індустріальних парках, зокрема  звільнення їх  строком на 3 роки від сплати орендної плати за користування земельною ділянкою державної чи комунальної власності, на якій створено індустріальний парк. Тобто ми пропонуємо спрощення процедури створення та функціонування індустріальних парків та безпосереднього управління ними. Ми повинні позбутися регуляторних бар’єрів для розвитку мережі індустріальних парків в Україні.  Тому сьогоднішнє голосування у парламенті, фактично, вмикає «зелене світло» для створення та розвитку такого прогресивного й сучасного явища, як індустріальні парки. 

Про складнощі створення індустріального парку парламентарій знає добре і не з чужого досвіду. Ще у 2006 році, коли Олександр Домбровський був губернатором Вінниччини,  було розроблено схему розподілу території східної промислової частини обласного центру  для розташування там нових підприємств і заводів. Це був перший крок, який визначав наміри місцевої влади  активізувати розвиток промислових земель та стимулювати ділову активність. Однак, у той час на державному рівні  ще не було прийнято Закон про індустріальні парки. У жовтні 2007 року голова ОДА, Олександр Домбровський  та  мер Вінниці Володимир Гройсман презентували проект розвитку вільних територій («грінфільд»), розроблений  фахівцями-консультантами агенції USAID.

— Спілкуючись із власниками підприємств, які практично не працюють, ми побачили, що в нас і в них є принципово відмінні погляди на те, як має розвиватися промислова територія, — зазначив тоді Олександр Домбровський. — Тому ми спільно з міською владою   вирішили залучити експертів міжнародної організації до розробки концепції використання пустуючих вінницьких земель.  Один із ефективних інструментів, які дозволять збільшити надходження до бюджету та покращити рівень соціальних стандартів для вінничан, — використання вільних земельних ресурсів, створивши на території, що прилягає до Немирівського шосе та підприємства «Барлінек-Україна», індустріальний парк.

Індустріальному парку дали назву  VIP — Вінницький індустріальний парк. Але тільки у червні 2012 року Закон Про індустріальні парки був ухвалений Верховною Радою, а в січні 2013 року була прийнята Постанова уряду Про затвердження Порядку прийняття рішення про включення індустріального (промислового) парку до національного Реєстру. Того ж року на Вінниччині було  офіційно відведено та зареєстровано земельну ділянку під VIP. Концепцію індустріального парку виконкомом Вінницької міськради було схвалено у квітні 2015 року. Так, територія Вінницького індустріального парку — це 60 гектарів по Немирівському шосе. Сюди планують залучити інвесторів для будівництва підприємств  з виробництва харчових продуктів, одягу, меблів тощо.

— За попередніми прогнозами, для вінничан може бути створено понад шість тисяч нових робочих місць, — зазначає Олександр Домбровський. — Розвиток цієї території пожвавить економіку регіону, сприятиме залученню додаткових інвестицій. А включення Вінницького індустріального парку в загальнодержавний реєстр індустріальних парків. дозволить претендувати на отримання державної допомоги для розвитку території. Але ж скільки років пройшло від самої ідеї створення парку до  початку її реалізації. Власне, для того, щоб пришвидшити та спростити цей процес,  ми й розробляли Законопроект №2844.   

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit