Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти Вибори на окрузі №11 у Вінниці: хроніка провокацій

Вибори на окрузі №11 у Вінниці: хроніка провокацій

Провокації на 11-му виборчому окрузі розпочались за тиждень до закінчення передвиборної кампанії, коли стало зрозуміло, що з великим відривом лідирує незалежний кандидат – самовисуванець Олександр Домбровський. Вінницю було закидано «чорним піаром», застосовувались найбільш брудні та цинічні технології із залученням до кампанії з дискредитації Олександра Домбровського дітей, молодиків із сумнівною репутацією. Тисячам вінницьких родин посеред ночі телефонували невідомі і «просили» голосувати за Домбровського. Можна тільки уявити стан людей, який провокатори замучили своїми нічними дзвінками… Зрештою, 25 жовтня відбулась безпрецедентна для українських виборів подія: за три дні до голосування було змінено голову окружної виборчої комісії: замість представника «Батьківщини» Павла Лесика ЦВК призначила на цю посаду теж представника «Батьківщини», але вже довірену особу кандидата Наталії Солейко Сергія Сітарського. Безумовно, перед цим він формально склав повноваження довіреної особи…

Тим не менш Олександр Домбровський продовжував сподіватися, що хоча б процес голосування і підрахунку голосів пройде чесно і прозоро. Провівши понад 200 зустрічей з людьми, на кожній з них він казав, що разом зі своєю командою голосуватиме за об’єднану опозицію, фактично агітуючи своїх прихильників підтримати «Батьківщину».

Уже 28 жовтня на кількох вінницьких дільницях було зафіксовано випадки порушень законодавства: то бюлетені пачками вкидались до урн, то невідомі люди з невідомими списками ходили по дільницях. Однак, справжні «дива» почали відбуватися під час підрахунку голосів. За даними спостерігачів та результатами, які почали з’являтись на офіційному сайті ЦВК, після прийняття перших протоколів незаперечну перемогу отримував Олександр Домбровський. Найближчу конкурентку Наталію Солейко він випереджав приблизно на 20% голосів. Коли ж до штабу кандидата Домбровського почали надходити дні від спостерігачів з дільниць, стало видно, що інформація, яка вноситься на сервер ЦВК відрізняється від інформації з копій протоколів, які надсилали спостерігачі, при чому не на користь Домбровського…

Відрив Олександра Домбровського від Наталії Солейко зберігався до ночі з 29 на 30 жовтня, коли окружна комісія стала об’єктом диверсії: спочатку у приміщенні пропало світло, потім сюди увірвався невідомий і спровокував бійку із застосуванням сльозогінного газу. Замість того, щоб припинити приймати протоколи при світлі ліхтарів, голова ОВК Сергій Сітарський продовжував роботу комісії, попри те, що працювати залишилось троє її членів, решту відправили додому «відпочити». Після того, як на сервер ЦВК було введено прийняті вночі під «ліхтарем» протоколи, Наталія Солейко раптово «обігнала» Олександра Домбровського.

Враховуючи значну невідповідність між даними паралельного підрахунку та інформацією, що почала з’являтися на сайті ЦВК після «темного» прийому протоколів, Олександр Домбровський звернувся до комісії з вимогою перерахувати голоси на дільницях, де виникали сумніви. Спочатку комісія не реагувала на скарги представників, але ввечері 30 жовтня 5 скарг щодо перерахунку було задоволено.

Того ж дня до Вінниці прибув народний депутат від «Батьківщини» Андрій Павловський, який, за словами Олександра Турчинова, фактично «ночував на коробках» з бюлетенями на 11-му виборчому окрузі. Пізніше до нього приєднався колега по фракції Олександр Дубовий. Тим не менш, це не врятувало пакунки від пошкодження: 31 жовтня, коли члени комісії увійшли до кімнати, де зберігались бюлетені, вони побачили, що пломба на одних із двох дверей, що вели до кімнати, зірвана, а коробки з бюлетенями пошкоджені. На місце події було викликано міліцію, оперативна група розпочала слідчі дії. Тим часом голова комісії Сергій Сітарський розпорядився продовжувати вводити дані на сервер ЦВК.

У цей час під стінами ОВК розгортається «імпровізований» мітинг із заздалегідь заготовленими транспарантами зі звинуваченнями на адресу Олександра Домбровського. Спостерігачі від кандидата припускають, що робилося це, аби яскравою картинкою відволікти увагу журналістів від дій голови комісії Сергія Сітарського, який постійно заходив у серверну, отримуючи при цьому вказівки від кандидата Наталії Солейко, лідерки обласної «Батьківщини» Людмили Щербаківської та народних депутатів Павловського і Дубового.

Після того, як впродовж 6-ти годин комісія не могла зібратись на засідання через те, що її голова Сергій Сітарський знаходив час на спілкування і консультації з народними депутатами від «Батьківщини» Андрієм Павловським та Олександром Дубовим, із кандидатом Наталією Солейко, але ніяк не хотів розпочинати роботу комісії, 10 із 12 присутніх членів ОВК проголосували за те, щоб тимчасово відсторонити його від головування і звернутися до ЦВК з клопотанням про звільнення його з посади голови.

Коли відповідне рішення ОВК намагалися роздрукувати, до нардепи Павловський та Дубовий, користуючись своєю недоторканістю, прорвались до комп’ютера секретаря комісії Ірини Андронович і вирвали шнур. При цьому народні обранці не гребували застосуванням сили навіть щодо жінок – спостерігачів і членів ОВК. Фізичного дебоширства депутатам-бютівцям виявилось замало і вони, очевидно, вирішили підкріпити його «інформаційною атакою»: за мить в інтернеті з’явилось повідомлення про те, що вінницька ОВК №11 «незаконно зняла голову комісії», з посиланням на нардепа Андрія Павловського. Той же Павловський у приміщенні ОВК розповідав міжнародним спостерігачам про те, що комісія «не мала права звільняти свого голову». Вочевидь нардеп не помітив, що спостерігачі були присутніми при голосуванні і на власні вуха чули, що мова йде не про звільнення, а про тимчасове відсторонення.

Однак, справжньою містикою можна вважати роботу серверної ОВК. Коли члени комісії відсторонили від керівництва Сергія Сітарського, вони вирішили опечатати серверну. Спочатку до дверей кабінету, звідки вводились дані на сервер ЦВК нікого не підпускала міліція, мотивуючи це тим, що чекає розпорядження голови Сітарського. Не відчинили дверей правоохоронці навіть тоді, коли майже всі члени комісії вийшли і поінформували їх про те, що Сітарський усунений від керівництва. У цей час із серверної вийшов адміністратор і «заспокоїв» членів ОВК: центрвиборчком заблокував вінничанам доступ на сервер до розв’язання внутрішнього конфлікту. Зважаючи на це, серверну поки вирішили не пломбувати, однак, уже за кілька годин на сервер ЦВК дивним чином було введено результати понад 20% протоколів ДВК…

Завершилась робота окружвиборчкому у середу тим, що головуючий на засіданні заступник голови комісії повідомив членів ОВК та спостерігачів, що до Вінницького окружного адмінсуду надійшов позов до ОВК з вимогою перерахунку голосів. Засідання суду було призначене на 1 листопада.

Окружну виборчу комісію на засіданні представляв заступник голови Юрій Ямпільський. Він визнав, що комісія у повній відповідності до закону прийняла документи лише з 15-ти виборчих дільниць. Решта ж бюлетенів та протоколів надходили з порушеннями.

1 листопада о 13.00 суд вирішив задовольнити позов Олександра Домбровського.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit