Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти Вінницька Школа Бізнесу – освітянський експеримент, а головне – практична справа

Вінницька Школа Бізнесу – освітянський експеримент, а головне – практична справа

Практику у вигляді ознайомлення з досвідом провідних підприємств регіону пообіцяв слухачам вінницької Школи Бізнесу, що діє на базі бізнес-платформи Міжнародного Інститут Менеджменту (МІМ), один з ініціаторів її створення, директор Інституту Глобальних Трансформацій Олександр Домбровський.

— У нас є високотехнологічні підприємства в регіоні,  ТОП-менеджери цих підприємств виступлять перед вами, поїдемо й на самі підприємства. Але, щоб це не виглядало екскурсією,   сформулюємо певні практичні корисні завдання. Їм (підприємствам – Авт.), до речі, така співпраця теж може бути вигідною. Дамо менеджменту цих підприємств  базу ваших  даних, і ви зможете в подальшому вести з ними переговори, в тому числі й щодо працевлаштування, – сказав О.Домбровський, виступаючи перед першою групою слухачів, що займається в Школі, починаючи з грудня.

За словами О.Домбровського, ця група – унікальна в Україні, адже вона стала першою, що почала навчатися на платформі МІМ, і, відповідно,  є експериментальною.

— На вашій групі ми хочемо відпрацювати моделі бізнес-освіти в Україні. Слово «бізнес» тут не в прямому розумінні. Якщо перевести з англійської, бізнес – це «справа». Це справа в освіті, медицині, економіці,  у будь-якому напрямку людської діяльності. Для нас дуже важливо, щоб між високопрофесійним менеджментом і студентами, які щойно отримали знання, у нас були недорогі інституції, які дали б молоді практичні знання, можливість оволодіти професійними навиками, – сказав О.Домбровський.

Олександр Георгійович  зустрівся із слухачами Школи бізнесу, аби відповісти на їх запитання, що почали надходити, зокрема, через соцмережі. Окрім перспектив діяльності школи, учасників групи цікавило: навіщо ця непроста справа самому екс-губернатору.

— Ми створили Інститут Глобальних Трансформацій, щоб мати змогу вивчати, аналізувати події та процеси, що відбуваються у світі. Почали активну співпрацю з Міжнародним інститутом менеджменту. В кінці минулого року він серед усіх бізнес-шкіл на території СНД посів першу позицію в загальносвітовому рейтингу, тому було б гріх не використати ці можливості для поширення бізнес-освіти на Вінницьку область. Справа в тому, що освіта, яку ми маємо сьогодні в Україні, зокрема, й на Вінниччині, має одну серйозну проблему: у нас непогана середня школа, непогана (з певними натяжками) вища освіта, але після того, як молода людина отримає диплом магістра, спеціаліста чи бакалавра, перед тим, як вона отримає нормальну роботу, має бути період так званої «бізнес-освіти». В Україні ця ніша нині, практично, порожня, зокрема, у Вінницькій області інституцій з професійної бізнес-совіти, поки що, не було, – зазначив О.Домбровський.

Слухачі Школи, серед яких є як недавні і нинішні студенти, так і практикуючі підприємці та викладачі вузів, погоджуються з О.Домбровським у тому, що перспектива нашої держави як конкурентноздатної на зовнішньому і внутрішньому ринках, може бути тільки тоді, коли ми будемо здатні концентрувати, генерувати і використовувати наш інтелектуальний потенціал.

—  Більшість лекцій, які нам читають – це маса «живого» матеріалу, не теоретичного, – каже викладач Вінницького національного технічного університету, молодий кандидат наук Владислав Кабачій. – Адже теорія, звісно, корисна, але досвід теж надзвичайно важливий. Я, окрім викладацької роботи, намагаюсь займатись підприємництвом, після кількох тижнів занять у бізнес-школі багато чого переосмислив, застосував на практиці низку ідей, поки все спрацьовує.

Воно й не дивно, адже лекції слухачам читають столичні викладачі-практики, які отримали якісну бізнес-освіту за кордоном, топ-менеджери провідних підприємств, словом, люди, які на практиці довели, що знають свою справу і вміють поділитися досвідом.

До речі, ініціатива Інституту Глобальних Трансформацій та його директора Олександра Домбровського почала ширитись Україною: аналогічні проекти з’являються нині у Львові та Києві, але Вінниця закріпила за собою пальму першості у якісно нових підходах до бізнес-освіти.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit